Íjászat

Csokonais Íjászok

Hosszú évek sikeres 3D-s íjászsikerei után az idei tanévben új versenyágban mutatkoztak be a Csokonai iskola ifjú íjászai. Egyre több tehetséges fiatal próbálhatja meg ezt a gyönyörű sportot. Három tanulónk Goreczki Gábor edző irányításával benevezett az Országos Suli Íjászbajnokságba. Ez a versenyág a pályaíjászat szakágba tartozik. A versenyzők tizenkétszer lőnek ki 3-3 nyílvesszőt, majd egy félórás szünet után ezt még egyszer megismétlik, azaz összesen 72 lövés. Tehát a 100% az 720 pont. Alapos felkészülés és sok gyakorlás szükséges. Jankó Nimród és Pósfai András irányzékkal, Kriech Rajmund pedig az irányzék nélküliek között méretteti meg magát. Mindhárman 5. osztályosok és ebben a tanévben kezdtek el foglalkozni a sportággal. A Közép-Dunántúli Régió és Nyugat-Dunántúli régió kvalifikációs versenye volt az első próbájuk. Az Április 28-án Felsőörsön rendezett versenyen Nimród és Rajmund bronzérmet szerzett kategóriájukban, András pedig ezüstöt! Május 12-én ismét lőállásba álltak. Most a Budapesti és Pest vármegyei régió kvalifikációs versenyét látogatták meg Budapesten a Gerely utcában. Itt Nimród ismét bronz, András ismét ezüst, viszont Rajmund arany érmes lett! Az országos döntőre, ami Budapesten június 8-án lesz, mindenki a legjobb kvalifikációs eredményét viszi és ehhez adódik majd az ott elért eredmény. Kíváncsian és nagy izgalommal várjuk az ottani szereplésüket.            Köszönet jár szüleiknek a támogatásért, és Gábor bácsinak a precíz, áldozatkész felkészítésükért.

Nagyszerű verseny, bicskei sikerek az Országos Suli Íjászbajnokság döntőjében a budapesti gerely utcai sportpályán! Mindkét kvalifikált versenyzőnk legjobbját megjavítva érmes lett! Kriech Rajmund ma esélyt sem adott ellenfeleinek a tikkasztó hőségben, és Pósfai Andris sem “alibizni” ment. Hatalmas gratuláció a két ifjú bicskei íjfeszítőnek és felkészítőinek!